Galerie

11 czerwca 2020 roku, przeżyliśmy uroczystość Bożego Ciała. W ramach procesji,  wyruszyliśmy z Najświętszym Sakramentem po terenie całej naszej parafii, aby pobłogosławić mieszkańców.  Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, parafianie wychodzili z domów gromadząc się przy trasie przejazdu Najświętszego Sakramentu oddając cześć Jezusowi. 

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. na Eucharystii o godz. 8.00, w kościele parafialnym uroczyście dokonao obrzędu poświęcenia nowej kaplicy sakramentu miłosierdzia. 

5 czerwca 2020 roku, w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku, odbyło się uroczyste  poświęcenie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej . Poświęcenia dokonał ks. Wiesław Felka - proboszcz parafii. 

 

W sobotę, 2 maja 2020 w naszej parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski odbył się doroczny odpust ku Jej czci. Kazania podczas wszystkich Mszy św. wygłosił  ks. Jacek Szewczyk SDB. Wieczorem o godz. 21.00 ks. Jacek i ks. Wiesław poprowadzili Apel Jasnogórski. 

Triduum Paschalne z pwodu pandemii, odbyło się tylko w kościele parafialnym w Starych Jabłonkach. o godz. 18.00 . W Wielki Czwartek , Eucharystia Wieczerzy Pańskiej była sprawowana przez ks. Wiesława i ks. Jacka. Mszy św. przewodniczył i słowo wygłosił ks.Wiesław. Nabożeństwo Wielkopiątkowe poprowadził i słowo wygłosił ks. Jacek. Liturgię Wigilii Paschalnej sprawowali obaj kapłani: ks. Wiesław  (przewodniczył) i ks. Jacek (wygłosił słowo Boże). Rezurekcję w Starych Jabłonkach sprawował i homilię wygłosił ks. Wiesław. Po Mszy św.

26 lutego 2020 roku w ŚRODĘ POPIELCOWĄ, rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.  Pomocą  w realizacji nawracania się były Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale oraz rekolekcje wielkopostne. W tym roku z powodu epidemi  koronawirusa musieliśmy w ograniczonym stopniu i w swoim zakresie organizować te spotkania.  W dniach 22-24 marca 2020 roku, zostały poprowadzone Rekolekcje Wielkopostne przez miejscowych księży: ks. Wiesława i ks. Jacka. Zaproponowali nam "Rekolekcje z Lasu".  Każdego dnia prowadzili modlitę i refleksję nad słowem z danego dnia.

6-7 marca 2020 roku, ks. Jacek Szewczyk uczestniczył i poprowadził konferencje na spotkaniu formacyjnym  Animator 18+ w Cerwińsku nad Wisłą. 

29 lutego 2020 roku, zostały przeprowadzone prace z wymianą i modernizacją elektryki w kościele parfialnym w Starych Jabłonkach. Dzieki  WOJOWNIKOM MARYI Z PŁOŃSKA i Pawłowi Berentowi - elektrykowi, prace zostały sprawnie przeprowadzone. 

30 stycznia 2020 roku, odszedł do pana ks. Józef Sawicki,  w wieku 88 lat. Przez 8 lat pracował w naszej parafii . Pogrzeb odbył się 1 lutego 2020 roku w Łodzi.   

Świętowanie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, rozpoczęliśmy od wspólnej wieczerzy wigilijnej w rodzinach. My Salezjanie udaliśmy się do wspólnoty salezjańskiej w Ostródzie, aby wspólnie w gronie współbraci podzielić się opłatkiem  i spożyć wieczerzę wigilijną. Następnie udaliśmy się na Pasterkę do Idzbarka, która została odprawiona o godz. 22.00, Eucharystię sprawował i kazanie wygłosił ks. Jacek Szewczyk oraz o północy w Starych Jabłonkach i tu Echarystii przewodniczył i słowo wygłosił proboszcz ks. Wiesław Felka.

Strony