O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E 15 XI 2020

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 XI 2020

 

1.     Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny powoli zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.

2.     Dziś zwrócimy naszą uwagę na: Modlitwę wspólną: Aby modlitwa była skuteczna (była przyjemnością) należy stosować zasadę rytmicznego wypowiadania słów modlitwy tak, aby ona nie była chaotyczna czy rwana. Potrzeba tu wsłuchiwania się w wypowiadane słowa innych czyli słuchanie się (np. chóralne modlitwy zakonników w klasztorach).

3.    W tym tygodniu patronują nam: Najśw. Maryi Panny, Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia, bł. Karolina Kózkówna, św. Rafał Kalinowski, Ofiarowanie Najśw. Maryi  Panny.

4.     Intencje mszalne wywieszone są w gablocie i dostępne są na stronie internetowej.    

5.     Bardzo serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele. Na przyszłą niedzielę proszę o pomoc:   

Stare Jabłonki  –  p. Dudek Iwona, p. Mikołajczyk Urszula                                                              

Idzbark – p. Jolanta Wojtczak, p. Agnieszka Kaźmierczak

6.     Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dziś na tacę z racji III niedzieli miesiąca. Są one przeznaczone na fundusz inwestycyjny naszych kościołów.

7.     Solenizantom i jubilatom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, a Wam wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.       

 

 

 

Myśl tygodnia:

Talent jest niewidoczny jeśli go nie używasz.

Polskiego radia