O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E 08 XI 2020

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 XI 2020

 

1.     Dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę. Poprzez dar modlitwy i złożone ofiary do puszki po mszy św. możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

2.     W środę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Ten Dzień, będący jednym z najważniejszych świąt narodowych, skłania nas do modlitwy za nasz naród i naszą Ojczyznę. Chrześcijanin, który wierzy w działanie Boga w dziejach powszechnych i w swoim osobistym życiu, czuje się również zobowiązany do modlitwy za naród, do którego należy, i za ojczyznę, która stanowi miejsce jego życia, pracy, troski, ale także źródło tradycji i wspólnotowych doświadczeń, które stanowią jego życiodajne dziedzictwo. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. Msze św. w tym dniu będą sprawowane: w Idzbarku o godz. 17.00 w Starych Jabłonkach  o godz. 18.00 (przed Mszą św. wypominki).

3.     W najbliższą niedzielę i ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz inwestycyjny naszych kościołów.

4.    W tym tygodniu patronują nam: św. Marcin, św. Jozafat, święci: Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn – pierwsi męczennicy Polski,

5.     Intencje mszalne wywieszone są w gablocie i dostępne są na stronie internetowej, zapraszam serdecznie też do zamawiania intencji, w tym czasie szczególnie za naszych zmarłych, jest to największy dar jaki możemy im ofiarować.    

6.     Bardzo serdecznie dziękuję za utrzymanie porządku w kościele. Na przyszłą niedzielę proszę o pomoc:   

Stare Jabłonki  –  p. Brygida Janowska, p. Anna Leszczyńska                                                             

Idzbark p. Sylwia Kaźmierczak, Elżbieta Kaźmierczak           

7.       W dniu 14 listopada br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się szóste modlitewne czuwanie, podczas którego będziemy rozważać szóstą boleść Matki Bożej Bolesnej "Zdjęcie Ciała Pana Jezusa z Krzyża", ofiarowane jako ekspiację za grzechy przeciwko Panu Bogu i Polsce. O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o ducha patriotyzmu,
O zachowanie wiary w sercach dzieci i młodzieży. O łaskę Bożą, aby dzieci i młodzież przystępowały często do sakramentów spowiedzi i Komunii Świętej.

8.     Życzę dobrej niedzieli, miłego świętowania i błogosławionego tygodnia.

9.     Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Roman Demusz, którego pogrzeb odbędzie się jutro, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Myśl tygodnia:

Tu wchodzisz, by kochać Boga,

wychodzisz, by kochać człowieka.

(napis przy wejściu do jednego z kościołów)